saglikli-yasam-tepekent

Yaşadığımız çevrenin insan sağlığına katkısı nasıldır?

Büyükşehirlerin dezavantajlarından biri de ulaşım, hava, gürültü ve görüntü kirliliği ile çalışma hayatının insan üzerinde oluşturduğu stresin sağlığımıza olan olumsuz etkisidir

Bugün hipertansiyon, kalp- damar hastalıkları, obezite ve ruhsal rahatsızlıkların oluşumunda çevresel faktörlerin etkili olduğu gerçeği bilim adamları tarafından dile getiriliyor. İstihdam açısından umut olan büyük şehirler her geçen gün yeni göçler alırken, içinde yaşayanların da birçok olumsuz etkenle karşı karşıya kalmasına neden oluyor.Şehir merkezlerinde beton duvarlar arasında sürülmek zorunda olan yaşam, artan hava kirliliği alerjik ve solunum sistemi rahatsızlıklarında da artışa neden oluyor. 

IMG_1548
IMG_1524

Tepekent, büyükşehirin tüm olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için tasarlandı. Şehrin içinde değil ancak uzağında da konumlandırılmayan ve 70 hektar ormanlık alanıyla yaşamımız için gerekli olan oksijeni bizlere fazlasıyla sunan Tepekent, ekolojik yaşamı da destekliyor. Tepekent ağaç kesilerek değil, düşük yoğunluklu imar planı ile ağaçlandırılarak oluşturulmuş, sakinlerinin ruh ve beden sağlığı birinci planda tutularak oluşturulmuş Avrupa’nın en büyük villa kentidir. 

 

İLETİŞİM

ADRES:

Türkoba Mah. Tepecik Cad. No: 24
Tepecik – Büyükçekmece / İstanbul

TELEFON:

0 (212) 860 00 01 (4 hat)

FAX:

0 (212) 860 00 05

MAİL:

info@tepekent.com.tr
© DURİN AJANS. ALL RIGHTS RESERVED. TERMS OF USE AND PRIVACY POLICY